سئو یا بهینه سازی سایت بهترین راه برای دیده شدن در دنیای دیجیتال

سئو فرایندی است که به کمک آن، وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جستجو، از جمله موتور جستجوی گوگل، جایگاه و رتبه مناسبی به دست می‌آورد. ما با بهینه سازی سایت شما، کمک می‌کنیم تا در صفحه اول نتایج جستجوهای مرتبط با کسب‌وکار خود قرار گرفته و مشتریان مرتبط را جذب کنید.

شروع کنید
What is SEO?

سئو چگونه به کسب‌وکار من کمک می‌کند؟

سئو یا بهینه سازی سایت دارای فرآیندهایی پیچیده است؛ اما نتایج حاصل از آن ساده و شیرین است. وقتی وب‌سایت شما سئو می‌شود؛ باید منتظر بازدید و ورود مخاطبان و در نتیجه مشتریان بیشتری نسبت به گذشته باشید. در هر ثانیه 40 میلیون جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود. البته این همه جستجو موضوعات بسیار متنوعی را شامل می‌شود؛ اما مشتریان بالقوه شما معمولا با جستجوهای مشخصی به دنبال محصولات یا خدمات مورد نیاز خود می‌گردند. بنابراین در صورتی که شما با آن کلمه خاص، جایگاه مناسبی در نتایج موتورهای جستجو داشته باشید؛ مشتریان زیادی را برای کسب‌وکار خود فراهم می‌کنید. به زبان ساده بهینه سازی سایت موجب می‌شود تا شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل دیده شوید؛ و به هدف والای خود در تبلیغات که دیده شدن است؛ به صورتی کاملا هدفمند دست یابید.

کدام کلاه را برای سئوی سایت خود انتخاب می‌کنید؟ سیاه یا سفید؟

سئو کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه

بهینه سازی سایت به روش‌های کلاه سیاه یک تقلب آشکار است. در این زمینه تکنیک‌هایی به کار رفته و فعالیت‌هایی انجام می‌شود؛ تا گوگل به اشتباه وب‌سایت شما را معتبر بداند. جالب است بدانید که این روش نیازمند بودجه کمی است. تا اینجا همه چیز خوب است؛ ولی مشکل زمانی پدیدار می‌شود که گوگل متوجه این حقه شده، وب‌سایت شما با افت رتبه شدید مواجه شده، دامنه شما در لیست سیاه پایگاه داده گوگل قرار گرفته و برای مدتی طولانی دیگر شما را نتایج جستجو نشان نخواهد داد.

سئو کلاه سفید

سئوی کلاه سفید

بهینه سازی سایت به روش‌های کلاه سفید با بهره بردن از متدهای پیشرفته، وب‌سایت شما را کاربرپسند می‌کند. در این روش تلاش می‌شود تا با فعالیت‌های مثبت، گوگل وب‌سایت شما را معتبر دانسته و این دقیقا اتفاقی است که باید در سئو اصولی رخ دهد. در این روش افت رتبه بر اساس کیفیت وب‌سایت اتفاق نمی‌افتد؛ و وب‌سایت شما در رتبه‌های مناسب، تا مدت‌ها باقی خواهد ماند. این روش اگرچه زمان و هزینه بیشتری را طلب می‌کند؛ اما ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت.

کلاه ما در سئو سفید است

ما در دپارتمان سئو نوین مارکتینگ بر اساس اصول سئو کلاه سفید به ارائه خدمات می‌پردازیم. در رقابت سئو، اگر فعالیت‌های وب‌سایتی متوقف شود؛ سایر رقبای فعال‌تر از آن پیشی می‌گیرند. بنابراین فراموش نکنید که بهینه سازی سایت فعالیتی همیشگی است؛ و پس از یافتن جایگاه مناسب، فعالیت‌هایی را برای حفظ جایگاه فعلی، باید در نظر گرفت. سئوی کلاه سفید یا به تعبیری سئو ارگانیک، دارای دو بخش بهینه سازی داخلی سایت و سئو خارجی است.

سئو کلاه سفید

سئو داخلی

سئو داخلی به دو بخش فنی و محتوایی تقسیم می شود. در بهینه سازی فنی سایت تلاش می‌شود تا کارشناسی دقیقی روی سرعت، حجم صفحه و سرعت بارگذاری سایت انجام شود. همچنین متاتگ‌ها، تگ‌های خاص و سایر المان‌های فنی بررسی می‌شود.

سئو کلاه سفید

سئو خارجی

سئو خارجی به نشر موضوع‌ها و مطالب سایت شما در سایت‌های دیگر می‌پردازد. سایت‌های دیگر می‌توانند لینکداین، فروم‌ها و یا هر بخش دیگر باشند. تلاش می‌شود تا با جذب بک‌لینک ارگانیک و مطالب مناسب، کاربران جلب سایت شما بشوند.

چرا سئو با نوین مارکتینگ؟

نوین مارکتینگ نمونه کارهای سئو موفق بسیاری در مشاغل گوناگون دارد؛ و سئو را به بهترین نحو روی آنها اجرا کرده است. نوین مارکتینگ با به‌کارگیری روش‌های ارگانیک اقدام به سئو و بهینه سازی سایت می‌کند؛ و همین امر موجب ماندگاری وب‌سایت شما در نتایج گوگل در طولانی مدت می‌شود. ارایه خدمات ارگانیک، تضمین ما به شماست؛ و شرکت نوین مارکتینگ کاملا پاسخگوی تعهدات خویش است. کارفرماهای نوین مارکتینگ، عمدتا بیش از سه سال سابقه همکاری با ما را دارند؛ و این افتخار در خدمت‌رسانی، گواه کیفیت خدمات نوین مارکتینگ است. شما نیز می‌توانید به کمک دپارتمان سئو نوین مارکتینگ، کسب‌وکار خود را بهبود ببخشید.

Clients Get Results

خدمات بهینه سازی سایت از نگاه مشتریان

نمونه کار سئو آقای ریاضی وب‌سایت مکعب گروپ
بیش از سه سال همکاری مداوم آقای ریاضی - گروه مکعب
+20 کلمه در صفحه اول
+90% افزایش مراجعه کننده

طی فرایند سئو روی وب‌سایت گروه مکعب، در دوره زمانی یک ساله، کلیدواژه‌های دکوراسیون اداری، طراحی دکوراسیون اداری و... به صفحه اول گوگل رسیدند.

نمونه کار سئو وب‌سایت اسکار گیفت
بیش از سه سال همکاری قدرتمند آقای شفیعی - پدیده جاوید
+20 کلمه در صفحه اول
+70% افزایش مراجعه کننده

طی فرایند بهینه سازی سایت پدیده جاوید، در دوره زمانی یک سال، کلیدواژه‌های هدایای تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی و... به صفحه اول گوگل رسیدند.

Web Design Steps

مراحل اجرای سئو یا بهینه سازی سایت

5 مرحله اصلی که توسط تیم فنی سئو نوین مارکتینگ بر روی وب‌سایت مشتریان انجام می‌شود.

بررسی
01
Discovery
طراحی استراتژی
02
Strategy
تولید محتوا
03
Content
سئو داخلی
04
On-page Seo
سئو خارجی
05
Off-page Seo

برای سفارش سئوی سایت خود تماس بگیریدتماس بگیرید

بررسی

در آغاز پروژه مسایلی وجود دارد که در میزان نتیجه‌گیری و استراتژی انتخابی سئو تاثیر مستقیم می‌گذارد. مواردی همچون سابقه دامنه در جذب بک‌لینک‌ها، میزان امتیاز اسپم دامنه، کیفیت محتوای سایت (کپی یا اختصاصی)، وجود تگ‌های مخفی در سایت، تکرار بی‌رویه در استفاده از تگ‌های اساسی و... از این جمله هستند؛ که باید به دقت بررسی شوند.

طراحی استراتژی

وب‌سایت شما یا بهتر بگوییم کسب‌وکار شما چه رقبایی دارد؟ کاربران شما که هستند و در چه فضایی باید کار انجام شود؟ چه میزان بودجه برای اجرای خدمات مورد نیاز است؟ صرف چه مقدار زمان برای نتیجه‌گیری لازم است؟ چه میزان محتوا برای فعالیت شما مورد نیاز است و.... پاسخ به همه این سوالات، تعیین‌کننده استراتژی نهایی ما برای بهینه سازی سایت شما خواهد بود.

تولید محتوا

بر اساس حوزه فعالیت کسب‌وکار شما، باید محتوای تازه و ارگانیک تولید شده و در سایت منتشر گردد. این محتوا با هدف جذب عموم بازدیدکنندگان تولید شده و از این منظر قالب عمومی دارند. برای رشد اعتبار سایت باید محتوای تازه با بهره بردن از اصول نگارش و اصول سئوی محتوا، تولید شده و به‌صورت منظم در وب‌سایت منتشر شود.

سئو داخلی

وب سایت شما بررسی تخصصی شده؛ و کلیه موارد قابل بهینه سازی در قالب یک فایل ارائه می‌شود. بسیاری از این موارد توسط تیم سئو انجام می‌شود؛ و برخی از مواردی که خارج از کنترل تیم سئو است (مثل وب‌سایت‌های طراحی شده با زبان ASP) همکاری طراح وب‌سایت را طلب می‌کند. این فرآیند عمدتا یک مرتبه انجام شده؛ هرچند در موارد خاص و به‌روزرسانی‌ها، تکرار می‌گردد.

سئو خارجی

حساسیت این بخش بسیار زیاد است. سایت‌ها، بلاگ‌ها، فروم‌ها و... باید محیطی مناسب برای ایجاد لینک داشته باشند. دوری از وب‌سایت‌های اسپم‌زا، دوری از فروم‌هایی که به‌طور مرتب اقدام به حذف لینک‌ها می‌کنند و کنترل بسیاری از موارد دیگر در این زمینه بسیار مهم است. محتوای شما با در نظر گرفتن شرایط گفته شده، در این وب‌سایت‌ها منتشر شده و عملیات لینک‌سازی انجام می‌شود.

SEO FAQ

پرسش‌های متداول بهینه سازی سایت

با توجه به اینکه پروژه سئو بسیار زمان‌بر و پرهزینه است؛ توصیه می‌شود به صورت فاز به فاز، عبارات انتخاب و بهینه شوند. به توصیه کارشناسان ما برای شروع کار انتخاب یک الی سه عبارت می‌تواند مناسب باشد؛ و پس از اتمام پروژه می‌توان سئو سایر عبارات را آغاز کرد.
پس از اتمام پروژه سئو و کسب رتبه دلخواه، حفظ رتبه در صفحات گوگل نیازمند صرف زمان و برنامه‌ریزی مداوم است. پیشنهاد ما در این زمینه عقد قرارداد نگهداری جهت از دست نرفتن رتبه‌ها است. در این خدمت طی قراردادی با توجه به میزان دشواری پروژه، فعالیت‌های حفظ و بهینه‌سازی رتبه سایت ادامه خواهد یافت.
با توجه به تجربه ما این احتمال بسیار ضعیف است. چراکه همیشه برنامه‌ریزی به شکلی خواهد بود که پروژه سئو، با تعامل و همکاری متقابل دو طرف به نتیجه مطلوب مدنظر برسد. اما در صورتی که این هدف حاصل نشد، مجری اقدامات و توضیحات لازم، جهت برنامه‌ریزی مجدد و علت این امر را ارائه خواهد داد.
با توجه به اینکه برآورد هزینه و مدت زمان انجام پروژه سئو به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این مسئله تنها پس از بررسی وضعیت فعلی سایت، رقبای حاضر در نتایج جستجو و خواسته‌های کارفرما، قابل بررسی و اندازه گیری است.
بله. در پایان هر ماه گزارش عملکرد و روند پیشرفت پروژه توسط کارشناسان سئو نوین مارکتینگ، تهیه و برای کافرما ارسال خواهد شد.
Latest Article

آخرین مقالات مرتبط با بهینه سازی سایت